23 Aralık 2014 Salı

...etkinlikte 3. aşama...

Gönderen Alonenes Nesli zaman: 19:53
motifimizi de belirledik ipimizi de gruplarımızı da :))


şimdi sıra renk belirlemelerine geldi.herkes renklerini belirliyor ve ardından motif yapılışını anlatacağım.,

modelin sadece beş sırasını öreceğiz.ilk üç sıra bir renk sonraki iki sıra bir renk.

ipimiz nako baby lüks minnoş...


model alıntıdır ...

7 yorum:

nurtenbegendi.blogspot.com on 23 Aralık 2014 22:27 dedi ki...

Nesliciğim, yeni modeliniz çok güzelmiş. Ben etkinliğe katılmadım ama dışarda da kalamadım :) Belki ben de bu modelden bebek battaniyesi örerek destek veririm. Ne de olsa bebek battaniyesi çabuk bitiyor;) Çemberin dış halkası gibi olacağım ama neyse.
Bu arada bir kaç önerim olacak; önceki senenin tecrübesi olarak: Öncelikle motifin bitmişi kaç cm olacak onu da belirlemelisiniz. Bana gelen motiflerden biri inanılmaz büyük, biri de inanılmaz küçüktü. Hatta kullanamayıp yeniden ördüğüm motifler yüzünden kendimi epeyce kastım, herkese yetişebileyim diye. O zaman kullanamadıklarımı da sonradan ördüğüm bebek battaniyelerinde kullandım.
Bir de kargoyu kim ödeyecek onu da belirleyin isterseniz. Örülen battaniyenin masrafıyla kaç tane Özdilek battaniyesi alınır hepimiz biliyoruz. Ama İnsanlarla bir etkinlik paylaşıyorsunuz, amaç paylaşım. Bu durumda hiç bir mecburiyeti yokken bazıları ördükleri motiflerin paketine yarım elma gönül alma hesabı şirin hediyeler bile eklerken, çok samimi mektuplar, notlar iliştirirken; bazı arkadaşlar ise adeta lütfen gönderdikleri kolinin kargosunu da alan arkadaşa ödetiyorlar. Al başına çal der gibi.
Yine de ben bir katılımcı değilim, bunları yazmak hiç haddim de değil ama samimiyetine istinaden yazıyorum. Yorumumu yayınlamayabilirsin. Sadece çok güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyorsun, başın ağrımasın diye yazıyorum. Katılmasam da takipteyim. Sevgilerimle.

Noblesse on 24 Aralık 2014 11:58 dedi ki...

çok güzel bir motif bayıldım, etkinliğe katılamasamda yapımını hevesle bekliyorum, ,

Hülya Çoban on 24 Aralık 2014 12:24 dedi ki...

Sabırsızlıkla renklerin belli olmasını bekliyorum :)
Sevgiler..

Alonenes Nesli on 24 Aralık 2014 13:43 dedi ki...

kargoyu gönderen ödeyecek tabiki nurtencim. böyle yapan da kendini belli eder zaten. ama bu seferki grubun yarısı konyadan olduğu içn takibim kolay olacak.ölçü konusunda bu sefer ben de çok hassasım bakaım inşallah sıkıntı olmayacak.kişileri de özenle seçtim.tabiki istediklerini söylemelisin canım benim ki biz de eksileri artıları bılelim.canımsın keşke katılsaydın sende

Alonenes Nesli on 24 Aralık 2014 13:44 dedi ki...

noblesse ablam ocakta başlıyoruz inşallah

hülyacım ben de sabırsızlanıyorum:)

sumelif on 26 Aralık 2014 18:24 dedi ki...

Nurtenciğim hislerime tercüman olmuş sevgiler :)

Alonenes Nesli on 27 Aralık 2014 13:31 dedi ki...

hepimiz aynı duygudayız sanırım elifim:)

Yorum Gönder

 

...alonenes... Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos