18 Ekim 2016 Salı

...Portobello Cadısı-Paulo Coelho...

Gönderen Alonenes Nesli zaman: 19:49


sevgili nilgün ile baş yazarımız oldu artık.her kitabını sıraya koyduk keyifle tartışarak okuyoruz. Okunası güzellikte bir kitap.tavsiye ederim okuyun bence.


Gizemli bir kadının öyküsü 

Onu yakından tanıyan, belki de hiç tanımayan dostlarının ağzından Kim olduğumuzdan emin olmasak da, kendimize karşı her zaman içten olma cesaretini nasıl ediniriz? 
Paulo Coelho, yeni romanı Portobello Cadısı`nda bu sorunun yanıtını arıyor. Portobello Cadısı, Athena adlı gizemli bir kadının öyküsünü, onu çok iyi tanıyan -ya da hiç tanımayan- yakınlarının ağzından anlatıyor. 

İnsanlar bir gerçeklik yaratıyorlar, sonra da kendi yarattıkları gerçekliğin kurbanı oluyorlar. Athena işte buna başkaldırdı ve bunun için büyük bir bedel ödedi... 
Heron Ryan, gazeteci 

Athena, duygularımı biraz olsun göz önüne almadan kullandı ve yönlendirdi beni. Hocamdı, kutsal sırları aktarmayı, aslında hepimizde var olan o bilinmeyen gücü uyandırmayı üstlenmişti. O yabancı denize atıldığımızda, bize yol gösterenlere körü körüne güveniriz, çünkü bizden daha fazla bildiklerine inanırız...
Andrea McCain, tiyatro oyuncusu 

Athena`nın en büyük sorunu, 21. yüzyılda yaşayan bir 22. yüzyıl kadını olması ve bu gerçeği hiç gizlememesiydi. Bir bedel ödedi mi? Kuşkusuz, ödedi. Ama coşkuyla taşan gerçek benliğini bastırsaydı, çok daha büyük bir bedel ödeyecekti. Durmadan başkaları ne der diye kaygılanan, kırgın ve mutsuz biri olacaktı. 
Deidre O`Neill, Edda diye biliniyor

2 yorum:

Nilgün Komar on 7 Kasım 2016 16:49 dedi ki...

athena yı sevdim ben.. güzel mizaçlı bir kız.. en azından hedefi için çok mücadele etti.. kararlı ve dirayetli idi bana göre..

Alonenes Nesli on 7 Kasım 2016 23:43 dedi ki...

keşke hepimiz onun kadar mücadeleci olsak nilgünüm...

Yorum Gönder

 

...alonenes... Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos