19 Kasım 2014 Çarşamba

...vefa enver-aşık kim...

Gönderen Alonenes Nesli zaman: 23:52
sahi siz de merak ettiniz mi  aşık kim diye:)okuyun ve görün:)

başlangıcı okuma hallerinden bir kare ile yapalım istedim.Çıkmasını merakla bekledğim bir kitaptı ki  o heyecanla elime alıp okumam yalnızca dört gecemi aldı.

Vefa Enver yine farkını ortaya koymuş. Zıt karakterleri bir araya getirmeyi seven bir yazarımız. Yine bu kitabında da öyle olmuş.Sanırım fazlasıyla tarzını seviyorum Vefa Enver'in.

Başta bakıyorsun bir olumsuzluk. Kapılıyorsun kitaba üzülüyorsun karakterler için. Sonra bir bakıyorsun mutluluklar bir bir her karakterin önüne geliyor. Sonra aniden bir olumsuzluk. Tekrar üzülüyorsun gözlerin hafiften doluyor. Sonra bir bakmışsın ki mutlu son.Aradaki bu geçişleri öyle ustalıkla yapmış ki yazarımız hiç kopukluk olmadan kaptırabiliyorsun kendini.

İkiz kardeşler olan Nehir ve Irmak birbirine tamamen zıt karakterdedirler.Sanırım ben kendimi Nehirin yerine koyardım diye düşündüm hep kitabın başından beri.Ama çoğu zaman da Nehire kızmadım değil. Hiçbir şeyin aslını öğrenmeden kafasında kurgulama gibi bir özelliği vardı ki bitirdi beni. O anlarda kendi içimde nehirle çok kavga ettim:)

Nehir ve Mert'in aşkı herkesin isteyeceği hayal edeceği türden bir aşk olmuş. Yalnız başlangıcını kimse onlarınki gibi olsun istemeyecektir eminim ki:)) Açıklamıyorum merak edip okuyun bence.

İki inatçı insanın iki grurlu insanın birbirine aşık olup neler yaşadığını en iyi anlatan kitaplardan bence.Ki bu inat ve gurur  bu iki karakterde fazlasıyla vardı ve fazlasıyla yakışmıştı:)

Kitaptaki tek olumsuz düşüncem yılbaşı gecesinden sonra dönüşe geçilmemiş. Orada bir gizem oluşturmak mı istemiş yazarımız bilmiyorum ama bir tek orada boşluğa düştüm ben.

Tamamıyla beğendiğim ve mutlu sonları sevdiğim için sonunu da sevdiğim keyifle okuduğum bir kitap oldu.
kalemine sağlık yazarımızın keyifle okudum.Tavsiye ederim ...

0 yorum:

Yorum Gönder

 

...alonenes... Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos